Licensed to Rhode Island College  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 10/31/2014 08:07 PM
                   Ric vs. Western New England - 10/31/2014                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Western New England-NE  'A'                        NT    2:08.53   11  
     1) Albanese, Gianna                2) Ryan, Allison                  
     3) Lief, Janelle                   4) Miemiec, Chelsea               
  2 1-2 Rhode Island College-NE  'A'                       NT    2:18.22    4  
     1) Soria, Rachel 19                2) Riggott, Lexie 18              
     3) Ryan, Taylor 18                 4) Roberts, Sam 17                
 
Event 2  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Peterson, Jackie         Golden Bears-NE           NT   13:00.52    9  
  2 1-2 Miemiec, Chelsea         Golden Bears-NE           NT   13:02.36    4  
  3 1-3 Leadbetter, Lexa         Golden Bears-NE           NT   14:16.99    3  
 
Event 3  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Sheinhait, Erika         Golden Bears-NE           NT    2:08.82    9  
  2 1-2 Riggott, Lexie        18 Anchorwomen-NE       2:17.15    2:17.62    4  
  3 1-3 Barz, Kelsey             Golden Bears-NE           NT    2:26.84    3  
 
Event 4  Women 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Albanese, Gianna         Golden Bears-NE           NT      33.51    9  
  2 1-2 Soria, Rachel         19 Anchorwomen-NE         34.41      34.44    4  
  3 1-3 Trumbley, Emily          Golden Bears-NE           NT      34.78    3  
  4 1-4 Reis, Amanda             Golden Bears-NE           NT      40.54    2  
 
Event 5  Women 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Curran, Sydney A      17 Anchorwomen-NE         34.97      33.69    9  
  2 1-2 Ryan, Allison            Golden Bears-NE           NT      37.63    4  
  3 1-3 Miemiec, Chelsea         Golden Bears-NE           NT      40.34    3  
  4 1-4 Leadbetter, Lexa         Golden Bears-NE           NT      41.65    2  
 
Event 6  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Ryan, Taylor          18 Anchorwomen-NE       1:07.95    1:06.74    9  
  2 1-2 Lief, Janelle            Golden Bears-NE           NT    1:09.71    4  
  3 1-3 Peterson, Jackie         Golden Bears-NE           NT    1:17.02    3  
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Sheinhait, Erika         Golden Bears-NE           NT      26.72    9  
  2 1-2 Curran, Sydney A      17 Anchorwomen-NE         27.72      27.52    4  
  3 1-3 Reis, Amanda             Golden Bears-NE           NT      33.79    3  
  4 1-4 Roberts, Sam          17 Anchorwomen-NE         36.22      35.60    2  
 
Event 9  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Sheinhait, Erika         Golden Bears-NE           NT      59.63    9  
  2 1-2 Miemiec, Chelsea         Golden Bears-NE           NT    1:06.26    4  
  3 1-3 Roberts, Sam          17 Anchorwomen-NE       1:20.12    1:20.12    3  
 
Event 10  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Albanese, Gianna         Golden Bears-NE           NT    1:12.80    9  
  2 1-2 Soria, Rachel         19 Anchorwomen-NE       1:14.66    1:14.70    4  
  3 1-3 Trumbley, Emily          Golden Bears-NE           NT    1:16.01    3  
  4 1-4 Reis, Amanda             Golden Bears-NE           NT    1:28.15    2  
 
Event 11  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Curran, Sydney A      17 Anchorwomen-NE       1:16.72    1:15.62    9  
  2 1-2 Ryan, Allison            Golden Bears-NE           NT    1:19.93    4  
  3 1-3 Leadbetter, Lexa         Golden Bears-NE           NT    1:30.82    3  
 
Event 12  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Riggott, Lexie        18 Anchorwomen-NE            NT    6:02.03    9  
  2 1-2 Peterson, Jackie         Golden Bears-NE           NT    6:10.52    4  
  3 1-3 Barz, Kelsey             Golden Bears-NE           NT    6:29.54    3  
 
Event 13  Women 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Ryan, Taylor          18 Anchorwomen-NE         30.72      29.92    9  
  2 1-2 Lief, Janelle            Golden Bears-NE           NT      30.60    4  
  3 1-3 Trumbley, Emily          Golden Bears-NE           NT      37.56    3  
 
Event 15  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Riggott, Lexie        18 Anchorwomen-NE            NT    2:37.23    9  
  2 1-2 Albanese, Gianna         Golden Bears-NE           NT    2:44.62    4  
  3 1-3 Barz, Kelsey             Golden Bears-NE           NT    2:59.34    3  
 
Event 16  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Western New England-NE  'A'                        NT    1:53.29   11  
     1) Lief, Janelle                   2) Peterson, Jackie               
     3) Ryan, Allison                   4) Sheinhait, Erika               
  2 1-2 Rhode Island College-NE  'A'                       NT    1:59.60    4  
     1) Ryan, Taylor 18                 2) Roberts, Sam 17                
     3) Soria, Rachel 19                4) Curran, Sydney A 17            
  3 1-3 Western New England-NE  'B'                        NT    2:11.38    2  
     1) Reis, Amanda                    2) Barz, Kelsey                   
     3) Trumbley, Emily                 4) Leadbetter, Lexa               
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 16                    
 
  1. Western New England                 149   2. Rhode Island College                 83