Licensed to Rhode Island College   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/31/2014 08:11 PM
            RIC vs Easter Connecticut State University - 1/31/2014             
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eastern Conn. State U.  'A'                       1:51.08    1:57.44   11  
     1) Smoragiewicz, Kayla 20          2) King, Katie 19                 
     3) Barnard, Shannen 21             4) Jones, Macaire 19              
  2 Eastern Conn. State U.  'B'                            NT    2:09.31    4  
     1) Styrczula, Megan 18             2) Dulz, Katie 20                 
     3) Coleman, Shannon 21             4) Arisco, Abby 21                
  3 Rhode Island College-NE  'A'                           NT    2:10.28    2  
     1) Landry, Katherine               2) Kanno, Sophie-Claire           
     3) Cormay, Ramie                   4) Pringle, Jaclyn                
  4 Eastern Conn. State U.  'C'                            NT    2:18.47  
     1) Pimer, Samantha 18              2) McCane, Megan 20               
     3) Froehlich, Sarah 19             4) SanPietro, Victoria 21         
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McVeigh, Erin             22 Eastern                   NT    2:04.34    9  
  2 Stewart, Rebecca          19 Eastern              2:08.83    2:06.71    4  
  3 Barnard, Shannen          21 Eastern              2:09.41    2:16.40    3  
  4 Pringle, Jaclyn              RIC-NE                    NT    2:20.70    2  
 
Event 4  Girls 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smoragiewicz, Kayla       20 Eastern                29.74      29.78    9  
  2 Pimer, Samantha           18 Eastern                32.94      33.61    4  
  3 Styrczula, Megan          18 Eastern                32.97      33.78    3  
  4 Soria, Rachel                RIC-NE                    NT      36.33    2  
  5 Harlow, Kelly                RIC-NE                    NT      39.49    1  
 
Event 5  Girls 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Katie               19 Eastern                32.30      32.57    9  
  2 Dulz, Katie               20 Eastern                36.18      36.31    4  
  3 Landry, Katherine            RIC-NE                    NT      38.91    3  
  4 Cormay, Ramie                RIC-NE                 39.83      39.30    2  
  5 McCane, Megan             20 Eastern                40.69      41.64    1  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kanno, Sophie-Claire         RIC-NE                    NT    1:06.85    9  
  2 SanPietro, Victoria       21 Eastern              1:10.49    1:12.29    4  
  3 Coleman, Shannon          21 Eastern              1:10.60    1:13.49    3  
  4 Froehlich, Sarah          19 Eastern              1:17.71    1:21.99    2  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Macaire            19 Eastern                25.98      26.48    9  
  2 Smoragiewicz, Kayla       20 Eastern                26.00      26.95    4  
  3 Stewart, Rebecca          19 Eastern                   NT      27.63    3  
  4 Pringle, Jaclyn              RIC-NE                    NT      29.62    2  
  5 Soria, Rachel                RIC-NE                    NT      31.30    1  
  6 Harlow, Kelly                RIC-NE                    NT      36.17  
 
Event 9  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McVeigh, Erin             22 Eastern                57.05      57.24    9  
  2 Kanno, Sophie-Claire         RIC-NE                    NT      59.74    4  
  3 King, Katie               19 Eastern              1:01.40    1:00.21    3  
  4 SanPietro, Victoria       21 Eastern              1:02.35    1:05.96    2  
  5 Harlow, Kelly                RIC-NE                    NT    1:18.97    1  
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Styrczula, Megan          18 Eastern              1:12.28    1:11.71    9  
  2 Pimer, Samantha           18 Eastern              1:10.64    1:12.02    4  
  3 Soria, Rachel                RIC-NE                    NT    1:18.10    3  
 -- Smoragiewicz, Kayla       20 Eastern              1:02.21   X1:10.33  
 
Event 11  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnard, Shannen          21 Eastern                   NT    2:46.75    9  
  2 Dulz, Katie               20 Eastern                   NT    2:50.91    4  
  3 Landry, Katherine            RIC-NE                    NT    2:55.84    3  
 
Event 12  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pringle, Jaclyn              RIC-NE                    NT    6:20.13    9  
 -- Stewart, Rebecca          19 Eastern                   NT   X5:36.75  
 
Event 13  Girls 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cormay, Ramie                RIC-NE                 33.02      32.21    9  
  2 Landry, Katherine            RIC-NE                    NT      33.32    4  
 -- Coleman, Shannon          21 Eastern                   NT     X30.95  
 -- Froehlich, Sarah          19 Eastern                   NT     X33.86  
 -- McCane, Megan             20 Eastern                   NT     X33.89  
 
Event 15  Girls 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kanno, Sophie-Claire         RIC-NE                    NT    1:05.65    9  
  2 Cormay, Ramie                RIC-NE               1:16.78    1:16.95    4  
 -- King, Katie               19 Eastern              1:06.61   X1:05.94  
 -- Smoragiewicz, Kayla       20 Eastern              1:12.19   X1:06.35  
 -- McCane, Megan             20 Eastern              1:18.08   X1:19.27  
 
Event 16  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Eastern Conn. State U.  'A'                       1:46.69   X1:49.00  
     1) McVeigh, Erin 22                2) Stewart, Rebecca 19            
     3) Coleman, Shannon 21             4) Jones, Macaire 19              
 -- Eastern Conn. State U.  'B'                            NT   X1:56.09  
     1) Barnard, Shannen 21             2) Dulz, Katie 20                 
     3) Styrczula, Megan 18             4) Arisco, Abby 21                
 -- Eastern Conn. State U.  'C'                            NT   X2:05.66  
     1) Froehlich, Sarah 19             2) Pimer, Samantha 18             
     3) SanPietro, Victoria 21          4) McCane, Megan 20               
 -- Rhode Island College-NE  'A'                           NT        XDQ  
     1) Landry, Katherine               2) Soria, Rachel                  
     3) Pringle, Jaclyn                 4) Kanno, Sophie-Claire